Haber

Ukrayna lideri Zelensky, Rusya’daki ayaklanma hakkında konuştu: Zaafları ortada

Rus paralı askerlerden oluşan Wagner kümesi tarafından dün gece başlatılan isyan dünyada büyük yankı uyandırdı. Putin, isyancıları “hainler” olarak nitelendirdi. Rusyasavaşta Ukrayna Yaşananlarla ilgili açıklama da yapıldı. Başkan Zelensky şunları söyledi: Rusyazayıflığı belli… RusyaOrdu, birliklerini ve çetelerini topraklarımızda ne kadar uzun süre tutarsa, gelecekte o kadar kaos, acı ve sorun yaşayacaktır” dedi.

RESTORE ETTİLER

Rus paralı asker grubu Wagner’in lideri Prigojin, Rus ordusunun Wagner güçlerini arkadan vurduğunu iddia edince işler karıştı. Rusya Savunma Bakanlığı, Prigojin’in iddialarını yalanladı ve hakkında soruşturma başlattı. Putin ise kameraların karşısına geçerek isyancılar için “Bedelini ödeyecekler, vatan hainidirler” dedi. Prigojin ise Moskova’ya doğru gerçek bir ilerleme kat edeceklerini belirterek, “Teslim olmaya niyetimiz yok” ifadelerini kullandı.

ZELENSKİ’DEN AÇIKLAMA

Rusya’nın 1,5 yıldır savaş halinde olduğu Ukrayna kanadından beklenen açıklama geldi. “Kötülük yolunu seçen kendini mahveder. Başka bir ülkenin hayatını mahvetmek için asker gönderir ve onların kaçmasını ve ihanet etmesini engelleyemez. Rusya, askerlerini ve paralı askerlerini topraklarımızda ne kadar uzun süre tutarsa, o kadar kendi çıkarına olacaktır. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, “Gelecek” dedi. “Onlar kadar kaos, acı ve sorunlarla karşı karşıya kalacaklar. Zayıflıkları ortada” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu