Haber

Anadolu Efes’ten İzmir’in “Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planı”na destek

Çevre duyarlılığı ve sürdürülebilirlik ilkelerine bağlılığı ile ön plana çıkan Anadolu Efes, üretim tesisinin bulunduğu İzmir’de Avrupa Birliği destekli “Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planı” (SUMP İzmir) projesine katkı sağlamaktadır. Avrupa Birliği Komitesi tarafından 2013 yılında yayınlanan SUMP konsepti, sürdürülebilir ulaşım seçenekleri geliştirme, hava/gürültü kirliliğini ve güç tüketimini azaltma amaçlarına hizmet ediyor. 2030 sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında toplumsal faydaya odaklanan Anadolu Efes, çevre dostu ulaşım araçlarını yaygınlaştırmak ve kentlilerle ortak vizyon oluşturmak amacıyla düzenlediği farkındalık çalıştaylarını güçlendiriyor.

 

Kurulduğu günden bu yana sürdürülebilirliği ana şirket stratejisinin merkezine yerleştiren ve iş modelinin değerli bir parçası olarak gören Anadolu Efes, 3 ana odak alanından biri olan toplumsal fayda yaratma kapsamında çalışmalarını sürdürmektedir. 2030 sürdürülebilirlik hedeflerinden

Ülkelerin toplam sera gazı emisyonları içinde ulaşım kaynaklı emisyonlar önemli bir paya sahiptir. Bunların azaltılmasında sürdürülebilir kentsel hareketlilik büyük önem taşımaktadır. Bu kapsamda kökleri İzmir’de olan Anadolu Efes, İzmir’in sürdürülebilir ve etkin bir kentsel ulaşım sistemine sahip olmasını amaçlayan Avrupa Birliği destekli İzmir Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planı (SUMP İzmir) projesine katkı sağlamaktadır.

Projenin değerli bir parçası olarak 21-22-23 Haziran tarihlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sahip olduğu Kültürpark İzmir’de kentlilerle ortak bir vizyon oluşturmak amacıyla çalıştaylar düzenlendi. Çevre dostu ulaşım araçlarını teşvik etmek için duvar sanatçısı Suatilyus co. Ayrıca bisiklet boyama atölyesinin moderatörlüğünü yaptı. Çok sayıda kentlinin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayda Anadolu Efes tarafından bisiklet bağışlandı.

Projeyle ilgili görüşlerini paylaştı Anadolu Efes Kümelenmesi Kurumsal Bağlantılar ve Bağlantılar Yöneticisi (CCAO) Selda Susal Saatçi, “Anadolu Efes olarak kurulduğumuz günden bu yana çevre, inovasyon, insan ve sosyal etki odaklı geleceğe adım atıyoruz. Toplumsal etkimizi her yıl artırmak için toplumsal fayda odaklı projeler geliştiriyor ve bu kapsamda hayata geçirilen birçok projeye katkı sağlıyoruz. 2030 sürdürülebilirlik hedeflerimizin 3 ana odak alanından biri toplumsal faydadır. TÜİK* verilerine göre Türkiye’de karayolu taşımacılığından kaynaklanan emisyonlar, ülkenin toplam sera gazı emisyonlarının yüzde 15,3’ünü oluşturuyor. Bu tek başına sürdürülebilir kentsel hareketliliğin ne kadar değerli olduğunu gösteriyor. Kökleri İzmir’de olan bir firma olarak insan odaklı, erişilebilir, güvenli ulaşım vizyonuyla şehri daha inançlı ve daha saf bir geleceğe taşıyacak bu projenin bir parçası olmaktan ve İzmir’i önümüzdeki yıllarda görmekten mutluluk duyuyoruz. San Sebastian, Torino ve Birmingham gibi SUMP şehirlerinin ortasında. . Olumlu çevresel etkileri göz önünde bulundurulduğunda SUMP projelerinin yaygınlaşmasını temenni ediyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-elmadag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu