Haber

Son Dakika: Mardin Nusaybin’de terör operasyonu! 9 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı 9 mahalle ve mezrada terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

“ÜST DÜZEY ORGANİZASYON YÖNETİCİLERİ DE ARADA”

Valilikten yapılan açıklamada, Nusaybin ilçesi sınırları içindeki kırsal alanlarda örgütün üst düzey yöneticilerinden olan bölücü terör örgütü üyeleri ve işbirlikçilerinin etkisiz hale getirilerek sığınakların imha edileceği belirtildi. , bölgede bölücü terör örgütü tarafından kullanılmak üzere görevlendirilen sığınaklar, depo alanları ve uçaksavar mevzileri. Malzemelere el konulması için operasyon düzenleneceği belirtildi.

“DÖVİZ YASAĞI İKİNCİ BİR DUYURUYA KADAR AÇIKLANDI”

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’nun ilgili maddelerine göre 02 Mayıs 2023 Salı günü saat 04:00 itibariyle, Nusaybin ilçesindeki bölgede operasyonlar sona erene kadar; Tekağaç, Sapanlı, Çağrıcık, Arpalı, Bahminin, Kaleli, Şekrin, Yol, Güneli Mahalle ve mezraları İkinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.Vatandaşlarımızın söz konusu yasağa uyması kendi can güvenlikleri açısından önem arz etmektedir. can ve mal.”

haberceylanpinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu