İş

Dünya Bankası’ndan iş ortamına ilişkin yeni metodoloji

Bankadan yapılan açıklamada, “Business Ready” projesi kapsamında 180’e yakın ekonomide iş ve yatırım ortamının değerlendirilmesine yönelik çalışmalara başlandığı belirtildi.

Açıklamada, projenin, ülkelerin kalkınmayı kapsayıcı ve sürdürülebilir yollarla hızlandırmasına yardımcı olmak için özel yatırımı kolaylaştırmaya, istihdam yaratmaya ve üretkenliği artırmaya yönelik yeni stratejisinin önemli bir aracı olduğu kaydedildi.

İş Yapma Raporu yerine yeni raporun yayımlanacağı belirtilen açıklamada, “Ülkelerin iş ve yatırım ortamının değerlendirilmesinde, dünya içinden ve dışından uzmanların tavsiyeleriyle şekillenen dengeli ve şeffaf bir yaklaşım benimseniyor. Hükümetler, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının da dahil olduğu Banka Kümelenmesi, “Yansıtacak.

İlk rapor 2024 baharında yayınlanacak.

Açıklamada, 54 ekonomiyi kapsayan ilk yıllık “Business Ready” raporunun 2024 baharında yayınlanacağı belirtildi.

Açıklamada, değerlendirmelerin bütünlüğünü sağlamak için uygulanan ayrıntılı protokoller ve önlemlerin yayımlandığı belirtilirken, projenin göstergelerini ve puanlama metodolojisini detaylandıran el kitabının da yayımlandığı belirtildi. yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada, “Business Ready” raporunun bir şirketin faaliyetlerini başlatma, yürütme veya kapatma döngüsünü veya yeniden düzenleme sürecini kapsayan 10 konuya odaklanılacağı ve raporun önümüzdeki yıllarda 180 ekonomiyi kapsayacak şekilde genişletileceği belirtildi. önümüzdeki 3 yıl

Şeffaflığın raporun bilgi bütünlüğünün en önemli özelliği olacağı vurgulanan açıklamada, ham detaylı bilgiler, puanlar ve puanların elde edilmesinde kullanılan hesaplamalar dahil olmak üzere toplanan tüm bilgilerin internet sitesinde kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi.

Dünya Bankası raporunda veri dolandırıcılığı skandalı

Dünya Bankası, 16 Eylül 2021’de, veri usulsüzlüklerine ilişkin bir soruşturmanın üst düzey banka yetkililerinin çalışana Çin’in sıralamasını etkileyen bilgileri değiştirmesi için baskı yaptığını belirlemesinin ardından İş Yapma Raporu’nun yayınlanmasına devam etmeyeceğini duyurdu.

Raporun 2018 ve 2020 rakamlarında yer alan veri düzensizliklerine yönelik yapılan inceleme sonucunda, aralarında IMF Başkanı Kristalina Georgieva’nın da bulunduğu dönemin üst düzey banka yetkililerinin, çalışana Çin’in sıralamasını etkileyen bilgileri değiştirmesi için baskı yaptığı belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu