Haber

Ordu’da eski eşini yanıcı maddeyle yaralayan sanık 19 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde eski eşini yüzüne yanıcı maddeler fırlatarak yaraladığı iddiasıyla tutuklanan Erkan E., 19 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Sanık Erkan E, Fatsa Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Mağdur Elvan S., duruşma salonunda hazır bulundu.

Duruşmaya Erkan E’ye yardım ettiği için yargılanan babası TE ile tarafların avukatları da hazır bulunurken, Ordu Barosu Kadın Hakları Komisyonu avukatı da katıldı.

Mağdur Elvan S, sanığın bunu kasten yaptığını savunarak, “Olaydan sonra beni kurtarmak için harekete geçmedi. Hem benim hem de çocuklarımın hayatını mahvetti. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. müebbet istiyor.” söz konusu.

Sanık Erkan E. ise kasten bir şey yapmadığını öne sürerek beraatini istedi.

Tutuklu olmayan sanık TE, daha önceki ifadelerini tekrarladığını belirterek beraat talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanık Erkan E’yi canavarca bir hisle eski eşini öldürmeye teşebbüsten 19 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Öte yandan TE’nin beraat kararı

Etkinlik

Fatsa ilçesinde 12 Ocak’ta iki çocuğunun annesi Elvan S’nin yaşadığı apartmana giden Erkan E., tartışmanın ardından eski eşinin yüzüne yanıcı cisim fırlattı, kadın evin çeşitli yerlerinden yaralandı. yüzü ve vücudu, tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı. Olay yerinden kaçtıktan sonra polis ekipleri tarafından yakalanan Erkan E, çıkarıldığı hakim tarafından tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu