Haber

Kadir İnanır’dan tepki çeken PKK sözleri!

    HABER7

Oyuncu Kadir İnanır, Terör örgütü PKK’ya üye olan bir teröriste karşı tepkili açıklamalarda bulundu. İnanıyor, 20212015 yılında yapılan kazılarda kemikleri bulunan teröristin babasının hayatını anlatan bir film çekmek istediğini söyledi.

TERÖRİSTİN BABASININ HAYATINI SİNEMAYA ÇEVİRMEK İSTEDİ

T24’ten Cansu Çamlıbele ile konuşuyorum Kadir İnanır HDP’nin son dönemdeki siyaseti ve mevcut siyasi atmosfere ilişkin açıklamalarda bulundu. İnanır’ın röportajda bir terörist babasının hayatını konu alan bir film yapmak istediğini ancak filmin yapılması durumunda sansürleneceğini söylemesi tepki çekti.

İnanıyor, “Oğlunun kemiklerini bir çantaya koyan babanın filmini yapmak istiyorum ama ağır bir sansür var, onu yenerseniz valinin vesayeti altına girersiniz.”dedi.  

TERÖRİSTİN KEMİKLERİ BABASINA TESLİM EDİLDİ

Kadir İnanır’ın bahsettiği terörist Erzurumlu olup 2015 yılında PKK/KCK terör örgütüne katılmıştır. ‘Welat Çiya’kod adı verilen Hakan Arslan2016 yılındaki Çukur terörü sırasında etkisiz hale getirildiği öğrenildi. Terörist Arslan’ın naaşı PKK terör örgütü üyeleri tarafından defnedildi. 05.02.2021 tarihinde Sur ilçesi restorasyonu kapsamında yapılan kazılarda toprağa verildiği sırada cesedine ait kemiklerin bulunduğu ortaya çıktı.

Kemiklerin Adli Tıp Kurumu’nda incelenmesinin ardından DNA örnekleriyle kemiklerin Arslan’a ait olduğu belirlendi ve kemikler babasına teslim edildi.

elbeylihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu