Haber

İnegöl, Depremzede Ailelerinin Tüm İhtiyaçlarını Karşılıyor

İnegöl Belediyesi, Yeterlilik Hareketi ve Vefa Kümesi iş birliği ile Fazilet Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu depremzede aileleri için giyim yardımlarının dağıtıldığı bir merkez kuruldu. Burada depremzedelerin ihtiyaçları ücretsiz olarak karşılanıyor ve ailelerin oyun parklarında eğlenceli zamanlar geçirerek yaşadıkları felaketi unutmaları için destek veriliyor.

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen deprem sonrası tüm Türkiye seferber oldu. Herkes felaketin yarasını sarmaya çalışıyor. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ederken, depremzedelerin aileleri farklı şehirlere sevk ediliyor. Bu kapsamda İnegöl’de çok sayıda depremzede aileleriyle kucaklaştı. Hem yerel yönetim hem de vatandaşlar, depremzede ailelerini en iyi şekilde ağırlamak ve onların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için yarış halinde.

MAĞAZA FORMATINDA YARDIM ALANI

Bu kapsamda İnegöl Belediyesi, Yeterlik Hareketi ve Vefa Kümelenmesi iş birliği ile depremzede ailelerin başta giyim olmak üzere ihtiyaçlarının karşılanabileceği bir merkez kurdu. Fazilet Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu Spor Salonu’nda ücretsiz kıyafet bağışı için stantlar kuruldu. Depremden etkilenen aileler ihtiyaç duydukları tüm kıyafetleri öğlen 12.00 ve akşam 17.00 saatleri arasında hizmet veren ve mağaza olarak oluşturulan merkezden alabiliyor.

ÇOCUKLAR İÇİN OLUŞTURULAN AKTİVİTE ALANLARI

Aynı zamanda bölgede çocuklar için çeşitli etkinlikler hazırlandı. Ailelerin ihtiyaçları giderilirken İnegöl Belediyesi Şehir Tiyatroları ekibi, depremzedelerin afet psikolojisinden bir an önce çıkabilmeleri için salonda oyun ve aktivite alanları oluşturdu. Burada çocuklar keyifli dakikalar geçirerek beyin sarsıntısının etkilerinden kurtulmaya çalışıyor.

KULLANILMAMIŞ GİYSİ BAĞIŞI KABUL EDİLİR

Öte yandan oluşturulan merkezde vatandaşların giyim bağışları da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere kabul ediliyor. Ancak sadece kullanılmamış kıyafet ve ayakkabılar kabul edilmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu