Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Ön seçimden vazgeçilmesi yönündeki açıklamalar asılsız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, “Özgür Özel’in ön seçimle ilgili vazgeçtiği açıklamalar tamamen asılsızdır. Bunu biraz sonra il başkanlarımız toplantımızda konuşacağız. İl başkanımız veya delegemiz yok.” Bu konuda benden şüphe duyanlar var.”

CHP lideri Özgür Özel, partisinin TBMM’de yaptığı küme toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Belediye başkan adaylarının ön seçim yoluyla belirlenmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Özel, UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener ile de şu anda planlanmış bir görüşmenin bulunmadığını söyledi.

“Özgür Özel’in ön seçimde vazgeçtiği açıklamalar tamamen asılsızdır”

Belediye başkan adaylarının belirlenmesinde ön seçim yönteminin uygulanıp uygulanmayacağına değinen Özel, “Hakim kontrolündeki ön seçimler 45 gün çalışma imkanı veriyor. Diyelim ki sandıkları belediyenin kontrolüne vereceğiz. Örgütlenmeyi aralık ayında yapacağız. Sandıktan kim çıkarsa onu aday göstereceğiz. Mevcut belediye başkanlarıyla, yenileriyle ilgili de teşkilatımızla anket yapacağız.” Başka bir talep gelmediği takdirde örgütün kontrolünde yapılacak ön seçim sonuçlarına mutlaka uyacağımız, sandıktan çıkanı dışarı atacağımız bir ön seçimdir. Özgür Özel’in ön seçimden vazgeçtiği yönündeki açıklamaları tamamen asılsızdır. Bunu biraz sonra il başkanlarımız toplantısında konuşacağız. Bu konuda benden şüphe duyan bir il başkanımız veya delegemiz yok. “dedi.

“Milletin sözünü çarpıtmak, buna ayıp demek, milliyetçi bir partinin liderine yakışmaz.”

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ‘rezillik ittifakı’ hakkında konuşan Özel, “Devlet Bahçeli’nin yaşında, tecrübeli, çok değerli bir derneğin başkanı olan birinin ağzından ‘rezil ittifakı’ sözünü duymak beni mutlu etmiyor. Onun gibi bir siyasi parti millet kelimesini çarpıtıyor.” Milliyetçi bir partinin liderinin rezalet demesi yakışmaz. Benzer yarışlara girebiliriz, geçmişte defalarca yaptım, biliyorsunuz bu konulara üzülmüyorum. Duyduklarında onları üzecek lakaplar kullanmamalıyız. Siyasette ana muhalefetin cumhurbaşkanının değişmesiyle birlikte bu tür siyasi muhataplara bir marş tanınmasını isterim. Ayıp diyorsan sen de. “İnsanlar bir şeyler söylüyor ama siz bundan hoşlanmıyorsunuz” dedi.

Akşener’le görüşecek mi?

Meral Akşener’le olası bir görüşmenin olup olmayacağını açıklayan Özel, yarın rastgele bir görüşme yapılmayacağını söyledi. Akşener ile keyifli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini belirten Özel, şimdilik rastgele bir tarihte görüşme ayarlamadıklarını söyledi. – ANKARA

kemer-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu