Haber

15. Ramazan Dünya Yetimler Günü’nde çeşitli etkinlikler düzenleniyor

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın girişimleri sonucunda İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 2013 yılında yetimlerin korunması konusunun dünya gündeminden taşınması amacıyla Ramazan ayının 15. günü ‘Dünya Yetimler Günü’ ilan edildi. İHH İnsani Yardım Vakfı bu yıl 11’incisi düzenlenen Dünya Yetimler Günü’ne özel olarak yetimler konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Türkiye’de ve yurtdışında yetimler ve ailelerine yönelik birçok etkinlik düzenleyecek.

100 BİN TATİL HEDİYESİ VERME HEDEFİ

İHH, 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü’nde Türkiye’nin 37 ili ve İstanbul’un 11 ilçesinde 15 bin yetim çocuk ve ailelerinin katılımıyla yetim ve ailelerine yönelik iftar programları düzenleyecek. Bu yıl yetimlere, yetim annelere, mültecilere ve ihtiyaç sahibi ailelere 100 bin bayram hediyesi verilmesi hedefleniyor.

42 YETİM, 12 ÜLKEDE 2 YETİM EĞİTİM MERKEZİ

İHH’dan yapılan yazılı açıklamada, yapılacak faaliyetlerle ilgili şu bilgilere yer verildi:

Yıl boyunca yetim ve ailelerine yönelik çalışmalar yürüten İHH, her ay düzenli olarak Türkiye’nin de içinde bulunduğu 47 ülkede 137 bin 27 yetime yardım ulaştırıyor. Yetimhanelerde yaşayan çocuklar.”

DÜNYADA 150 MİLYONDAN FAZLA YETİM VE ÇOCUK VAR

Dünyada 150 milyondan fazla kimsesiz çocuk olduğu tahmin ediliyor. Birçok kimsesiz çocuk işgal, savaş ve krizlerin yaşandığı coğrafyalarda yaşıyor. Anne babalarının savunmasından uzak kalan çocukların kıymetli bir parçası; İnsan kaçakçılığı, çocuk askerliği, çocuk personel, organ mafyası, element bağımlılığı, suç örgütleri ve dilenci şebekeleri gibi tehditlerle karşı karşıyadır.

İHH’nın Yetim Sponsorluk Sistemi ile yetimlere destek olmak isteyen bağışçılar ayda 400 TL’ye yetim sponsoru olabiliyor. Ayrıca YETİM yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 TL bağış yapılabilmektedir. Daha yüksek fiyatlarla bağış yapmak isteyenler İHH’nın internet sitesinden veya banka hesaplarının açıklama bölümüne “YETİM” yazarak projeye destek verebilirler.

– İstanbulgokceadaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu