Haber

Yunanistan’da tren kazası sonrası demiryolu işçileri greve devam ediyor

Yunanistan’da iki gün önce meydana gelen ve 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan tren kazasının ardından demiryolu işçileri dün başlattıkları grevi sürdürme kararı aldı.

Panhelenik Demiryolu İşçileri Federasyonu (POS) yaptığı açıklamada, önceki yıllarda bakanlığa, iş çevrelerine ve siyasi partilere gönderilecek yazılara istinaden demiryolları ile ilgili tüm sorunlara ilişkin bir yazı yazacaklarını belirterek, bakanlıktan randevu talep edeceklerini bildirdi. Konuyla ilgili Ulaştırma Bakanlığı ve siyasi partiler.

Açıklamada, müzakerelerde demiryollarının güvenliğinin sağlanması konusunun görüşüleceği belirtilirken, güvenlik tedbirlerinin alınması için net bir takvime ihtiyaç duyulacağı belirtildi.

Açıklamada, ülke genelindeki demiryollarının bugün 24 saatlik greve çıkacağı kaydedildi.

Cenazeler ailelerine teslim edilecek.

Yunan Devlet Televizyonu ERT’nin haberine göre, kazada kayıp olduğu belirtilen 56 kişiyi arama çalışmalarının bugün öğlene kadar tamamlanması ve raydan çıkan trenin üçüncü vagonunun bugün vinçle kaldırılması planlanıyor.

Kimliği belirlenen cenazelerin bugün ailelerine teslim edilmesi bekleniyor.

İlk cenaze bugün

Kazada hayatını kaybedenlerin ilk cenazesi bugün Katerini’de defnedilecek.

Yunan basınında yer alan habere göre cenazesi bugün kaldırılacak bir çocuk annesi ile aynı trende bulunan 34 yaşındaki Athina Kaçara’nın eşinin hastanede tedavisi sürüyor.

Hayatını kaybeden tamircinin babası Türkiye’de cezaevinde

Kazada hayatını kaybeden tamirci Nikos Nalbantis’in akrabası Konstandinos Koridopulos, SKAI TV’ye Nalbantis’in babasının Türkiye’de cezaevinde olduğunu söyledi.

Nalbantis’in babasının cezasının nisan ayında Paskalya’dan sonra biteceğini belirten Koridopulos, “Çocuğunun cenazesine katılamayacak. Devlete (Yunanistan Dışişleri Bakanı) Nikos Dendias’tan ricada bulunmak istiyorum. Onun (babasının cenazeye gelebilmesi için) yapabileceğimiz bir şey var mı?” dedi.

habersariveliler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu