Haber

Uluslararası yarışlar Kocaeli’de tamamlandı

KOCAELİ (IGFA) –“Sporun Başkenti Kocaeli” vizyonuyla yerel, ulusal ve uluslararası birçok etkinlik düzenleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hafta sonu Uluslararası Dağ Bisikleti yarışlarına ev sahipliği yaptı.

Büyükşehir Belediyesi’nin, Uluslararası Bisiklet Birliği UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliğiyle düzenlediği etkinlikte, Türkiye genelinde 36 kulüpten 152 sporcu pedal çevirdi. Büyükşehir Belediyesi Kent Ormanı’nda gerçekleştirilen yarışlar keyifli ve yorucu anlara sahne oldu. Bisikletçiler yağmura rağmen iki özel parkurda güçlü etapları tamamlamayı başardılar.

ULUSLARARASI ALANDA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEKLER

Uluslararası yarışlarda 7’si kadın bisikletçi, 2’si erkek, 2’si kadın olmak üzere 42 sporcudan 7’si pedala basarak toplam 4 kategoride uluslararası geçerliliği olan puan ve kupayı aldı. Ulusal yarışlar ise 110 sporcunun 17’si kadın, 9’u erkek, 5’i kadın olmak üzere toplam 9 kategoride yoğun parkurlardan geçerek etaplarını tamamladı. Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından akredite edilen yarışlarda dereceye giren ve 2024 Paris Olimpiyatları’na puan veren sporcular, bu kategorilerde ilk kez Türkiye’yi uluslararası arenada temsil edecek.

DÜNYA STANDARTINDA BİSİKLET YARIŞMASI

Bisiklet severlerin yoğun ilgi gösterdiği yarışlarda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın selamlarını ileten Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Şemsettin Yıldırım, dünya standartlarında bir bisiklet düzenlemekten gurur ve mutluluk duyduklarını söyledi. yarışma. Dereceye giren tüm sporcuları tebrik eden Yıldırım, sporun başkenti Kocaeli’de hem yerel, ulusal hem de uluslararası spor faaliyetleri ve spor tesisi yatırımı konusunda çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

SPORCULARA ÖDÜLLER VERİLDİ

Ödüller protokol tarafından dereceye girenlere takdim edildi. 2 etaptan oluşan yarışlarda bisikletçiler farklı kriterlere göre değerlendirildi ve iki gün sonunda genel klasmanda dereceye girenler ödül almaya hak kazandı.

guneysuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu