Ekonomi

TÜFE açıklamasının ardından dolar sabit kaldı; Sterlin GSYİH büyümesinde yükseldi

Investing.com – En son TÜFE açıklamasının ardından Cuma günü ABD doları sakindi, sterlin ise beklenenden güçlü İngiltere büyüme verilerinin ardından yükseldi.

Dolar Endeksi102.350’ye geriledi ancak dördüncü haftalık faizini kazanma yolunda devam etti.

Dolar, ABD TÜFE açıklamasının ardından sabit kaldı

Dolar Cuma günü büyük ölçüde sakin. Bu arada ABD’de Tüketici fiyat endeksiTemmuz ayında bir önceki aya göre beklendiği gibi arttı.

Bu veri BeslediBeklentileri artırırken ki .

İngiltere GSYİH ikinci çeyrekte beklenenden fazla büyüdü

GBP/USD, veri İngiltere ekonomisiHaziran ayındaki %0,5’lik aylık büyümenin yardımıyla ikinci çeyrekte yatay okuma beklentilerine karşı %0,2 büyüdü.

Bununla birlikte, Birleşik Krallık ekonomisi şu anda COVID-19 öncesi seviyesine ulaşmamış olan tek büyük gelişmiş ekonomi olmaya devam ediyor. Enflasyonun yüksek seviyeleri nedeniyle, faiz oranlarının daha da artması gelecekte bu büyümeyi engelleyebilir.

Euro, Fransız TÜFE’nin ardından yükseldi

Avrupa Birliği genelinde karşılaştırılabilir olacak şekilde ayarlanan Fransız enflasyonunun Temmuz ayında yıllık %5,1 ile yıllık %5,0 olan beklentilerin biraz üzerinde artmasının ardından Euro %0,1 artışla 1,0992’ye ulaştı.

Avrupa Merkez BankasıEylül ayında, Başkan Christine Lagarde’nin geçen ay verdiği ipuçlarının ardından enflasyon yükselmeye devam ettiği için yeni bir faiz artırımı hala mümkün.

Yen değer seviyesine yakın

Diğer taraftan USD/JPY, 144.78’e yükseldi ve parite kısa bir süre için 145 işaretini geçerek, başka bir müdahale turu korkularını körüklediğinden beri en yüksek seviyeye yaklaştı.

{5|AUD/USD}}, Merkez Bankası Başkanı Philip Lowe’un notu şişirmeun bankası tarafından daha fazla faiz artışınadavetiye düzenlenebileceği uyarısı ile %0,1 artarak 0,6522 oldu, USD/CNYÇin Halk Bankası Çin para birimini desteklemek için dolar sattığı için %0,1 düşerek 7.2113’e geriledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu