Ekonomi

TransDigm 4. çeyrekte ve mali yılda önemli bir büyüme bildirdi ve özel temettü duyurusunu duyurdu

TransDigm Group Incorporated (NYSE: TDG), 4. çeyrek ve mali yıl mali sonuçlarında önemli bir artış bildirdi; net satışlarının 4. çeyrekte %23 artışla 1.852 milyon $’a, mali yılda ise %21 artışla 6.585 milyon $’a ulaştığını bildirdi. Devam eden faaliyetlerden elde edilen gelir de önemli bir büyüme göstererek 4. çeyrekte %56 ve mali yılda %50 arttı. Sonuçlar bugün açıklandı.

Şirket, gelir artışını %18,5’lik organik satış büyümesine, pozitif satış karışımına, nakit dışı stoklardaki azalmaya ve ertelenmiş tazminat giderlerine bağladı. Ancak bu kazançlar, yüksek gelir vergisi giderleri, tek seferlik yeniden finansman maliyetleri ve yüksek faiz giderleriyle kısmen dengelendi.

TransDigm, gelir ve gelir artışının yanı sıra hisse başına kazançta ve devam eden faaliyetlerden elde edilen Tanımlanmış FAVÖK’te de artış bildirdi. Her iki ölçüm de 4. çeyrekte %82 ve 2019 Mali Yılı’nda %65 artışla değerli bir büyüme kaydetti.

TransDigm Yönetim Kurulu, hisse senedi opsiyon planlarının bir modülü olarak, tedavüldeki her adi hisse senedi için özel bir nakit temettü ödenmesine izin verdi. Temettü ödemesinin 27 Kasım 2023 tarihinde yapılması planlanıyor. Bu duyuru 20 Kasım 2023 tarihinde yapıldı.

Bu finansal performans, TransDigm Group Incorporated için önemli bir büyüme dönemine işaret ediyor ve artan giderlere rağmen satış stratejisinin etkinliğini ve operasyonel verimliliğini gösteriyor.

InvestingPro İçgörüleri

InvestingPro’nun gerçek zamanlı verileri ve ipuçları, TransDigm Group Incorporated’ın mali durumu ve yatırım potansiyeli hakkında daha fazla bilgi sağlar. InvestingPro’ya göre şirket, 4. çeyrek satışlarında bildirilen %23’lük artışa da yansıyan bir trend olan gelir artışında bir hızlanma yaşıyor. Bu, InvestingPro Type 0 ile uyumludur.

Üstelik şirketin hisse başına faizi her zaman arttı; Bu, InvestingPro İpucu 1’de vurgulanan 4. çeyrekte bildirilen %82’lik artışla da doğrulanıyor.

Son olarak, InvestingPro İpucu 2’de de belirtildiği gibi TransDigm’in etkileyici brüt kar marjı, şirketin değerli büyümesine katkıda bulunan bir faktör olan operasyonel verimliliğinin bir göstergesidir.

Yatırım hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için InvestingPro, TransDigm ve diğer binlerce şirket hakkında birçok ek ipucu sunuyor. Şu anda TransDigm için şirketin mali durumu ve geleceğe yönelik beklentileri hakkında kapsamlı bir görünüm sağlayan 10 potansiyel müşteri daha mevcut.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

kigiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu