Haber

Son Dakika: YÖK Lideri Özvar yeni kararları açıkladı!

FLAŞ HABER:YÖK Lideri Erol Özvar, 2022-2023 bahar dönemi hakkında açıklamalarda bulunuyor.

Erol Özvar’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Türkiye’deki örgün öğrencilerin yüzde 15’i bölgede ikamet etmekte veya eğitim görmektedir. Bu öğrenciler beyin sarsıntısından en çok etkilenen bireyler arasındadır. Bu rakamlara baktığımızda afetten etkilenen öğrenci sayısının oldukça fazla olduğunu görüyoruz.

Öğrenci ve çalışanlarımızdan kayıplarımız var. Kampüslerimizin çoğunda yıkım olmadı. Hasar var ama birçok bina kullanılabilir durumda.

Koşullar uygunsa, hibrit öğretim seçeneği daha pahalı olacaktır.

BAHAR DÖNEMİ 20 ŞUBATTA BAŞLAYACAK

YÖK Başkanı Özvar, 20 Şubat’ta bahar yarıyılına uzaktan eğitimle başlanabileceğini, yüz yüze eğitimin yer aldığı hibrit seçeneğin ise Nisan başı prestijiyle değerlendirileceğini duyurdu.

İŞTE ALINAN KARARLAR!

  • Yükseköğretim kurumlarındaki uygulamalı programlarda öğrenciler eğitimlerine yüz yüze devam edeceklerdir.
  • Uygulamalı programlarda özel öğrenciler birinci derece yakınlarının ikamet ettiği ildeki üniversitelerde öğrenim görebileceklerdir.
  • Bahar döneminde başvuranların kayıtlarının dondurulmasına ve bu sürenin azami toplama süresinden düşülmemesine karar verildi.
  • Depremden etkilenen öğrenciler, birinci derece yakınlarının ikamet ettiği illerdeki üniversitelerin uygulamalı programlarında özel öğrenci olabilecek.

 

Haberin Detayları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza kullanabilirsiniz. (iOS, Android)Twitter’da yapabilirsin @haber7Hesabınızı takip edebilirsiniz.

Uygulama mağazası Google Oyun Takip etmek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu