Ekonomi

Ripple ortaklığı, Kuveyt Finans Kurumu’nun dijital dönüşümünü hızlandırıyor

Bankanın dijital dönüşüm yöneticisi Tareq Al-Ajeel’e göre Kuveyt Finans Kurumu (KFH), büyük ölçüde Dalgalanma ile yaptığı stratejik ortaklık sayesinde dijital dönüşüm çalışmalarında önemli bir artış kaydetti. Pazartesi günü Breaking Barriers konferansında konuşan Al-Ajeel, Ripple ile olan ittifakın KFH’nin Kuveyt’in dijital revizyonunun önemli bir parçası olan anında sınır ötesi ödemeleri başlatmasına nasıl olanak tanıdığını vurguladı.

Ripple ve KFH arasındaki iş birliği 2021 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yasal zorlukların ortasında kuruldu. Ancak o zamandan beri likiditesini ve işlem hacmini destekleyerek XRP’nin dijital varlıklar arasındaki en üst konumunu güçlendirdi. Bu gelişme, Ripple’ın Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi’nden (DFSA) aldığı operasyonel lisansla geldi.

Ortaklık, kesintisiz operasyonları kolaylaştırmanın yanı sıra, KFH’nin büyümesini 3. çeyrekte önceki yılın aynı dönemine kıyasla %40 artırdı. Banka geçen yıl dijital platformlarında 152 milyonun üzerinde işlem kaydetti. Bu büyüme kısmen, Yapay Zekanın (AI) benimsenmesini hızlandıran ve FinTech çözümlerine ve altyapı geliştirmeye yatırımlara öncelik veren COVİD-19 salgınına bağlandı.

Al-Ajeel ayrıca, KFH’nin yenilikçi finansal çözümler ve gelişmiş müşteri hizmetleri sunmak için gelişmekte olan teknoloji şirketleriyle aktif olarak işbirliği aradığını duyurdu. Bu, Kuveyt’in ilk dijital bankası Weyay’ın lansmanıyla damgalanan daha geniş bir dijital revizyonun bir parçası.

Şeriat uyumlu bir kurum olarak KFH, İslami finansın etik standartlarına bağlı kalarak teknolojiyi benimseme konusunda çeviktir. Bankanın stratejisi, müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını karşılayan yenilikçi finansal çözümler sunma taahhüdüyle uyumludur.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

bayindir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu