Haber

Pursaklar’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları geceyi aydınlattı

Pursaklar’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları geceyi aydınlattı

ANKARA – Ankara Pursaklar Belediyesi, Cumhuriyetin 100’üncü yılını dev Türk Bayrağı ve fener alayıyla kutladı. Kutlamalar sırasında yanan meşaleler geceyi aydınlatırken, binlerce vatandaş da coşkuya katıldı.

Pursaklar’da vatandaşlar belediye binası önünden Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’na kadar fenerli kortej oluşturdu. Cumhuriyetin 100. yılı olması nedeniyle fener alayında büyük coşku yaşandı ve vatandaşlar Türk bayraklarını salladı. Meşale alayında yanan meşaleler geceyi aydınlattı. Balkonlara çıkan vatandaşlar ise yürüyüşe müzik ve melodilerle eşlik etti. Fener alayına vatandaşların yanı sıra Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin de katıldı.

Çetin, burada yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Bayramı’nın Türkiye için çok büyük bir bedel olduğuna dikkat çekti. Tüm vatandaşların bayramını kutladığını belirten Çetin, “İlçemizde birkaç gündür farklı noktalarda etkinlikler sürüyor. Bugün fener alayı ve fener yürüyüşüyle ​​finali yapacağız. Bu muhteşem kalabalık bunu gösteriyor” Pursaklar duyarlıdır. ‘Gökyüzünü ve bayrağını alın’ diyerek bayramımızı kutlayacağız. Güzel “Asırlar boyu diliyoruz” dedi.

haberbasmakci.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu