Haber

Mustafa Eldivan kimdir? Bayburt Valisi Mustafa Eldivan nerelidir, kaç yaşındadır?

Çorlu Valisi olarak görev yapıyor Mustafa Eldivan Bayburt Valiliğine atanmasının ardından merak edilen isimlerden biri olarak karşımıza çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile 57 ilin valileri değiştirildi, 16 ilin valileri “vali-başmüfettiş” olarak atandı. Mustafa Eldivan kimdir? Bayburt Valisi Mustafa Eldivan nerelidir, kaç yaşındadır?

MUSTAFA ELDİVAN KİMDİR?

1972 yılında Kayseri’de doğdu. Ortaöğrenimini İncesu Lisesi’nde, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı.

05.01.1999 tarihinde Çorum Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Mecitözü, Gülnar ve Kıbrısçık ilçelerinde Kaymakam Yardımcılığı görevlerinde bulundu. İngiltere’nin Nottingham kentindeki Nottingham Üniversitesi’nde dokuz aylık mesleki ve dil eğitimini tamamlayan Kaymakam ELDİVAN, ayrıca Ankara Üniversitesi’nde “6-7 Eylül Olayları Işığında Türkiye’nin Azınlık Politikası ve Yansımaları” konulu yüksek lisans çalışması yaptı. Sosyal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü.Kemaliye, Doğanşehir, Kaymakam ELDİVAN Hacıbektaş, Havran ve Avanos Kaymakamlığı görevlerinde bulunan ELDİVAN, 04.03.2016 tarihli bakanlık onayı ile Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı da yaptı. . İçişleri Bakanlığının 2016/861 Sayılı Kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı görevini yürütmüştür. 19.08.2017 tarih ve 345 sayılı KHK ile Bağcılar Kaymakamı olarak atanmış ve 26.08.2022 tarihine kadar Bağcılar Kaymakamı olarak görev yapmıştır.

Kaymakam Mustafa ELDİVAN; 11.08.2022 tarih ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Çorlu Kaymakamlığına atandı.

10.08.2023 tarihinde Bayburt Valisi olarak atanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu