Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Yetişkin ve Çocuk Atölyeleri

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 4-6 Ağustos 2023 tarihlerinde Palm City AVM’de düzenlenen yetişkin ve çocuk atölyeleri farklı etkinliklere ev sahipliği yaptı. Sıfır Atık Atölyesinden Diş Tarama Atölyesine, Çevre ve Çocuk Atölyesinden Çiçek Dikme Atölyesine kadar pek çok etkinliğin gerçekleştiği alanda çocuklar eğlenirken, büyükler merak ettikleri konuları öğrendiler.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 4-5-6 Ağustos tarihlerinde Palm City AVM’de düzenlenen yetişkin ve çocuk atölyeleri, katılımcıların dolu dolu bir hafta sonu geçirmesini sağladı. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanlığı, Tarım Hizmetleri Daire Başkanlığı, Park Daire Başkanlığı tarafından Palm City AVM etkinlik alanında birçok çalıştay ve etkinlik gerçekleştirildi. ve Bahçeler ve MESKİ. . Aynı zamanda alanda yer alan yapımcı hanımlar, el emeği göz nuru çalışmalarını kurdukları stantlarda misafirlere sunma fırsatı buldu.

Sıfır Atık Atölyesinden Diş Tarama Atölyesine, Çevre ve Çocuk Atölyesinden Çiçek Dikme Atölyesine, Su Deneyi Atölyesinden Eşitlik Atölyesine kadar birçok atölyenin gerçekleştirildiği alanda; Yetişkinler için sağlık taraması, çocuklara diş macunu ve fırça dağıtımı, çevre bilincini oluşturan kitap ve süt dağıtımı gibi birçok etkinlik de gerçekleştirildi. Bölümlerin ortaklaşa düzenlediği atölye ve etkinliklere büyük ilgi gösteren yetişkinler ve çocuklar 3 tam gün geçirdiler.

Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanlığı’nda görev alan Çevre Yüksek Mühendisi Zeki Altun, Daire Başkanlığı olarak gerçekleştirdikleri faaliyetler ve çalıştaylar hakkında bilgi vererek, şunları söyledi:

“Öncelikle vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza sıfır atık yaklaşımının ne anlama geldiği, atıkları kaynağında ayırmanın önemi, bazı atıkların ekonomiye kazandırılması, kompost üretim çalışmaları ve elde edilen elektrik enerjisi hakkında bilgiler veriyoruz. katı atık depolama alanlarından.”

Cumhuriyetin 100. yılı olan 29 Ekim 2023’te açılması planlanan İklim ve Çevre Bilim Merkezi’nin de ön tanıtımını yaptıklarını belirten Altun, şöyle devam etti:

“Bilim Merkezimizde görev yapacak öğretmenlerimiz ile burada gerçekleşecek etkinliklerin içerikleri ve düzenekleri ile ilgili canlı olarak beş farklı deney düzeneği deneyimliyoruz. Bilim merkezimizi ve bölümlerimizin etkinliklerini tanıtırken aynı zamanda vatandaşlarımızı ve çocuklarımızı bilinçlendirelim.”

Mersin Palm City Alışveriş Merkezi Pazarlama Müdürü Can Yazgan, Büyükşehir Belediyesi’nin bir etkinliğine daha ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Bu hafta Palm City Alışveriş Merkezi olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi Bölümlerinin etkinliklerine ev sahipliği yaptık. Etkinlikler kapsamında çocuklar bilim ve sanat atölyeleri ile buluşturuldu. Bunun dışında Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin üretici kadın stantlarını 2019 yılında da ağırladık. AVM olarak onları rezidans olarak da ağırladık.”

haberdarica.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu