Haber

Kocaeli’de muhtarlardan şehrin kültürel mekanlarına ziyaret

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Kocaeli Gezin” projesi kapsamında il genelinde 472 mahalle muhtarına şehrin tarihi, kültürel ve turistik yerleri ile belediyenin itibar projelerinin uygulandığı tesislere ziyaretler düzenliyor. Bu doğrultuda Başiskele, Gölcük ve Karamürsel mahalle muhtarları; Damıtma merkezi, Bağçeşme Namazgah Mezarlığı, Orhan Camii, Süleyman Paşa Hamamı ve Ormanya’yı ziyaret etti.

FİKİR DEĞİŞİMİ

“Gez Gör Kocaeli” projesi kapsamında her hafta Muhtarlık Muhtarlığı organizasyonunda il genelindeki muhtarların katılımıyla bir program düzenleniyor. Bir rehber eşliğinde muhtarlar hem şehrin tarihi, kültürel ve turistik varlıklarını görme fırsatı buluyor hem de dinlenerek keyifli bir gün geçirme fırsatı buluyor. Muhtarlar ilk olarak Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 yılında TABİP kapsamında kurduğu ve Başiskele ilçesinde kurulan Türkiye’nin en büyük Tıbbi Aromatik Bitkiler Damıtma Merkezi’ni ziyaret etti. Su buharı yöntemiyle yetiştirilen demostrasyon bitkilerinden esansiyel yağların elde edildiği distilasyon merkezinde elde edilen yüksek katma değerli eserler ilaç, kozmetik ve tamamlayıcı gıda alanlarında kullanılmaktadır. Tesisin birimlerini ziyaret eden muhtarlara operasyon ve çalışmalar hakkında bilgi verildi. Muhtarlık Başkanı Numan Balaban ve şube müdürlerinin de katıldığı ziyaretlerde, hizmetler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Keyifli bir etkinlikte bir araya gelen muhtarlar, hem şehrin tarihi ve kültürel güzelliklerini gördüklerini hem de sosyalleşme ortamı bulduklarını belirterek, programı düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkür etti.

MUHTARLAR PROGRAMDAN MEMNUN

Başiskele Muhtarları Derneği Başkanı ve Ovacık Mahalle Muhtarı İlhan Altıntaş: Çok keyifli bir programdı. Muhtarlarımız yorucu ve yoğun bir çalışmanın ardından şehri tanıma fırsatı buldular. Muhtar arkadaşlarımız bu ziyaretlerden çok memnun. Derneğimiz ve muhtar arkadaşlarım adına Tahir liderimize ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Gölcük Halıdere Körfez Mahalle Muhtarı Necmettin Bekar: Kocaeli’nde doğup büyüdüm ama şehirde hala gidemediğim, göremediğim yerler vardı. Şehrin tarihi ve kültürel mekanlarını ve özelliklerini rehber eşliğinde gördük ve tanıdık. Muhtar arkadaşlarımızla da sosyalleşme ortamı bulduk. Tahir liderimize bize bu fırsatı verdiği için teşekkür ederiz.

Karamürsel Dereköy Mahalle Muhtarı Vehbi Karataş: Ziyaretlerden çok memnun kaldık. Bugün incelediğimiz yerlere hiç gitmedim. Bu vesileyle şehrimizin güzelliklerini görme ve tanıma fırsatı bulduk. Liderimize ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Gölcük Dumlupınar Mahallesi Muhtarı Remzi Saral: Örnek bir programa katıldık ve bizim için çok faydalı oldu. Muhtar olarak mahallemize talepte bulunduğumuzda asla geri çevirmiyorlar. Tahir Önderimize çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

besikduzuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu