Haber

Kazıcı operatörünü yönlendirirken üzerine çığ düştü; köylüler kurtardı

ARTVİN’in Şavşat ilçesinde iş makinesini yönlendirirken çığın üzerine düşen Kamil Çalışkan, operatör ve yardıma koşan köylüler tarafından kurtarıldı. Çalışkan, yaşadığı o anları anlatarak, “Eşi tırnaklarımla bir süre sıyırdım, sonra çıkarıldım” dedi.

İlçeye bağlı Maden köyünde dün akşam kızının ailesiyle yaptığı nişandan dönen Kamil Çalışkan, karla kaplı yolda çalışan iş makinesi operatörüne yol göstermek için otomobilinden indi. Ekiplere güzergahı anlatırken Çalışkan’ın üzerine çığ düştü. Kar altında kalan Çalışkan, otomobilden inen ağabeyinin, köylülerin ve ekiplerin çalışması sonucu kurtarıldı. Habere gelen sağlık ekibi tarafından ilk müdahalesi yapılan Çalışkan, kaldırıldığı Şavşat Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı.

‘ÇİVİLERİMLE KAZDIM’ Sağlığı yerinde olan Çalışkan, 4 metre yüksekliğindeki kar kütlesinin altında yaşadığı o anları anlatarak, “Belki 1 saat orada kaldım. Eşimi tırnaklarımla kazdım. Komşularımın ve abimin yardımıyla ekipler tarafından çıkarıldım.Buradaki sağlık çalışanlarına ve tüm ekiplere teşekkür ediyorum.”

Çığ altında kalan ağabeyinin yerini sopayla bulduğunu söyleyen Kemal Çalışkan, “Ağabeyim kazıcı operatöre yol göstermek ve yol göstermek için araçtan indi. köprüden geçerken yokuştan aniden kopan çığ. Hemen yerini belirlemeye çalıştık. Köylü yardımıyla karı kazmaya başladık. Karın altında tespit edip kürekle kendisine ulaştık” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu