Ekonomi

Guggenheim Snowflake hisselerini satıştan nötre yükseltti

Cuma günü Guggenheim Securities, Snowflake Inc. (NYSE: SNOW) üzerindeki duruşunu değiştirerek hisse senedini Sat’tan Nötr’e yükseltti. Firma, bulut tabanlı veri ambarı şirketi için fiyat hedefini geri çekmeye karar verdi. Derecelendirme notundaki değişiklik, Snowflake için analistin devam edeceğine ve yatırımcıları endişelendirmeye devam edeceğine inandığı önemli zorlukların yaşandığı bir dönemin ardından geldi.

Snowflake, karşılaştığı engellere rağmen, özellikle güçlü bir bulut tabanlı veri ambarı sağlayıcısı olarak konumunu koruduğu takdirde, analist tarafından hala değerli bir varlık olarak görülüyor. Şirketin komşu pazarlara girme çabaları henüz beklenen sonuçları vermemiş olsa da, bu alanlarda gelecekte elde edilecek herhangi bir başarı şirketin değerini artırabilir.

Analist, piyasanın daha önce Snowflake’in bu çabalarındaki başarısının garanti olduğunu varsaydığını, ancak son zamanlarda yaşanan performans hayal kırıklıklarının ve CEO Frank Slootman’ın ani istifasının beklentileri azalttığını belirtti.

Şirketin 2025 mali yılı için %22 büyüme öngördüğü 2024 mali yılı dördüncü çeyrek sonuçlarının 28 Şubat’ta açıklanmasından bu yana, Snowflake hisseleri %30’luk bir düşüş yaşadı. Bu düşüş, aynı dönemde yatay seyreden IGV endeksine kıyasla son 12 işlem gününün 9’unda gerçekleşti. Hisse fiyatındaki düşüş, IGV endeksinin 5 günlük düşüşünden daha belirgin oldu.

Analistin görünümü yakın dönem için, özellikle de ilk mali çeyrek için biraz iyimser. Guggenheim Securities Endüstri ortaklarıyla yapılan görüşmeler, önümüzdeki çeyreklerde tüketim artışına dönüşebilecek olumlu bir havaya işaret ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-idil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu