Teknoloji

Google, Kod Yazabilen Yeni Yapay Zeka Botunu Tanıttı

Google, dünkü I/O etkinliğinde birçok şeyi tanıttı. Sunumdaki en popüler bahislerden biri de yapay zekaydı. Teknoloji devi, chatbot Bard, yeni dil modeli PaLM 2 ve yapay zeka ile geliştirilmiş arama motoru gibi birçok değerli konuda açıklamalarda bulundu.

Google’ın tanıttığı bir diğer yapay zeka çalışması ise Android geliştiricilerinin işine yarayacak bir bot oldu. Stüdyo Robotuolarak isimlendirilen araç, geliştiricilerin işini kolaylaştıracak.

Studio Bot, geliştiricilerin sorularını kodlayabilecek, hata ayıklayabilecek ve yanıtlayabilecek

AI destekli Studio Bot, geliştiricilerin uygulama geliştirmesine yardımcı olacak. Araç, kod yazma, hataları düzeltme ve Android ile ilgili soruları yanıtlama Birçok kullanışlı özelliğe sahiptir. Araç detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Google’a göre yeni bot, Codey adlı bir kodlama modeli üzerine kuruluyor. kodey , şirketin dün gösterdiği en gelişmiş dil modeli olan ve kod yazmak gibi birçok işlevi olan PaLM 2 tarafından desteklenmektedir. Studio Bot, hem Kotlin hem de Java programlama dillerini destekler ve Android Studio’da araç çubuğunda bulunur.

Teknoloji devi, geliştiricilerin sorularına hızlı yanıtlar alabildiğini ve hatta botlar aracılığıyla hata ayıklayabildiğini söylüyor. Bunun dışında aracı kullanmak için geliştiricilerin kaynak kodlarını Google ile paylaşmalarına gerek yok ve şirketin botu görüşme verileriaçıklamaların ortasında da yer alacaktır.

Firmanın yapay zeka saldırıları kapsamında yer alan araç, şimdilik başlangıç ​​aşamasında. Google, botu eğitmeye devam edeceğini de ekliyor. Stüdyo Robotu şu anda ABD’deki geliştiriciler için açıldı. Global olarak ne zaman piyasaya sürüleceğine dair bir bilgi yok.

kocaalihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu