Ekonomi

GameStop ve AMC hisseleri Frankfurt işlemlerinde yükseldi

GameStop ve AMC Entertainment hisseleri bugün Frankfurt borsasında önemli kazançlar elde ederek bu haftaki işlem seanslarındaki ivmeyi sürdürdü. Artış, 2021 meme hisse senedi fenomeninde önemli bir oyuncu olan “Kükreyen Kitty” olarak da bilinen Keith Gill’in sosyal medyadaki son faaliyetlerini takip ediyor.

Ünlü sinema zinciri AMC Entertainment, Frankfurt hisselerinde %32’lik bir artış yaşayarak New York Borsası’nda (NYSE:AMC) Salı günkü işlemlerde görülen yükselişle eşleşti.

Video oyunu perakendecisi GameStop da Salı günü NYSE’de (NYSE:GME) hisselerinin %60 oranında yükselmesinin ardından Frankfurt’ta %26’lık önemli bir sıçramaya tanık oldu.

Her iki şirket için de işlem hacimlerinin oldukça yüksek olması yatırımcı ilgisinin yüksek olduğunu gösteriyor. Ralli, Gill’in üç yıl boyunca paylaşım yapmadıktan sonra geçtiğimiz Pazar günü X sosyal medya platformunda yaptığı bir dizi şifreli paylaşımla bağlantılı görünüyor.

Gill’in son paylaşımlarında özellikle herhangi bir şirketin adı geçmese de, Gill’in piyasa üzerindeki etkisi daha önce tespit edilmişti. GameStop konusundaki iyimser tutumu, Ocak 2021’de Reddit kaynaklı ticaret çılgınlığının arkasındaki itici güçtü.

Yatırımcılar bu hisse senetlerinin hareketlerini yakından izliyor, çünkü mevcut işlem modeli iki yıl önce finans dünyasını kasıp kavuran meme hisse senedi rallisini anımsatıyor.

Gill’in son sosyal medya etkinliği, perakende yatırımcılar arasında bir kez daha ilgi uyandırmış ve küresel piyasalarda GameStop ve AMC Entertainment’ın hisse fiyatlarında kayda değer bir artışa yol açmış gibi görünüyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

egirdirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu