Haber

Depremde gönüllü çalıştı, çöküntüde öldü

Depremde isteyerek çalıştı, çöküntüde öldü

ZONGULDAK – Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Kuruluşu’na bağlı madende meydana gelen göçük sonucu şehit olan maden işçisi Erdal Karaçam, gözyaşları içinde toprağa verildi.

Evli ve iki çocuk babası olan Karaçam’ın, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde Hatay’ın Antakya ilçesinde TTK Talisiye ekibinde isteyerek yer aldığı ve çöküntü altında hayat kurtarmaya çalıştığı öğrenildi.

TTK Karadon Kurumu’na bağlı madende dün akşam saatlerinde eksi 360 ve 460 kodların ortasında üretim sırasında göçük meydana geldi ve maden personeli Erdal Karaçam hayatını kaybetti.

Evli ve iki çocuk babası olan Erdal Karaçam için Devrek ilçesine bağlı Yağmurca Köyü’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, TTK Genel Müdür Yardımcısı Muharrem Kiraz, TTK Genel Müdür Yardımcıları Fazlı Uncu, Ercan Gebeş, GMIS Genel Lideri Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Keyifli, Genel Sekreter Yener Arslanbuğa, Mali Genel Sekreter Yalçın Yiğit, Genel Organizasyon ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir , şube başkanları ve yöneticileri, Amelebirliği Lideri Şenol Yücel, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, maden işçileri ve yakınları katıldı.

“Depremde Hatay’da görev yaptı”

Karaçam’la deprem bölgesinde çalışan maden işçisi Aydoğan Eroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Karaçam’la 4 yıldır çalıştıklarını belirterek, “Birlikte gönüllü olarak deprem bölgesine gittik, orada can kurtarmak için mücadele ettik. Erdal abi bir kaza geçirdi.Çok iyi bir insandı, çok iyi bir insandı.Çalışkan ve yardımseverdi.Deprem bölgesinde de mücadele etti.İşi ondan öğrendik.” söz konusu.

Karaçam’ın talihsiz bir olayda hayatını kaybettiğini anlatan Eroğlu, “Bu kadar önlem alıyoruz ama bazen beklenmedik bir olay olabiliyor. Önlem alsak da bazen yetersiz olabiliyor. Erdal abimizi bir kahraman gibi hatırlayacağız. .” dedi.

Karaçam’ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Öte yandan Erdal Karaçam’ın 13 yıl önce hayatını kaybettiği madende 17 Mayıs 2010 tarihinde -540 kodlu ateş çukuru patlaması meydana geldi ve 30 madenci hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu