Haber

Charlie Hebdo, Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde skandal karikatür yayınladı

İslam ve Türkiye aleyhine nefret söylemi içeren karikatürleriyle dünyayı sarsan Charlie Hebdo, bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında skandal bir karikatüre imza attı. Söz konusu karikatürün altına “Bizi ondan ancak kaderimiz kurtaracak” yazıldı.

İBRAHİM KALIN’DAN YANIT

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, skandal karikatürle ilgili, “Madem Charlie Hebdo paçavrası çıldırdı, doğru yoldayız. Kötülük bazen böyledir. İyiye yol gösterir. Merak etme CH. Milletimiz verecek. 28 Mayıs’ta daha yüksek sesle ve en iyi cevap sizsiniz.” .

FAHRETTİN ALTUN’DAN TEPKİ

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Charlie Hebdo’nun skandal karikatürüne tepki gösterdi. Altun, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Dünya medyasının önemli provokasyon, hakaret ve küfür merkezlerinden biri olan çirkin yayın Charlie Hebdo, son ahlaki ve insanlık dışı tavrıyla ne kadar iğrenç olduğunu bir kez daha dünyaya kanıtladı. Cumhurbaşkanımıza yönelik karikatür.

“NE YAPARSAN ERDOĞAN’I YENEMEZSİN”

Görünen o ki, Sayın Cumhurbaşkanımızın 14 Mayıs seçimlerindeki büyük başarısı, bu namussuzların da uykularını kaçırmış, hastalıklı ruh hallerini etrafa saçmış, kin ve nefretlerini kusmuştur. Charlie Hebdo ve türevlerine sesleniyorum: Ne yaparsanız yapın Recep Tayyip Erdoğan’ı yıldıramazsınız. Bizi yolumuzdan döndüremezsiniz. Bu ahlaksızlığı şiddetle kınıyor, içine düştükleri çaresizlik içinde mücadele ederken onlara acıyan gözlerle bakıyoruz.

İşte o kelimenin karikatürü:

sarayonu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu