Haber

Bursa’da tartıştığı iki yeğenini öldüren zanlı hakim karşısına çıktı

Tartıştığı iki yeğenini vurarak ölüme sebebiyet verdiği iddiasıyla yargılanan sanığın yargılanmasına başlandı.

Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Mehmet G., olayda hayatını kaybeden Şahin G. ve Ferman G.’nin anne ve babası ile sanık avukatı katıldı.

Olaydan önce yaşananları anlatan sanık, yeğeni Şahin G’nin madde bağımlısı olduğunu, sürekli para istediğini ve kendisini tehdit ettiğini söyledi.

Yeğeninin de kendi evine saldırdığını ve bu nedenle şikayetçi olduğunu belirten sanık, daha fazla dayanamadığını ve kaçmak için ailesiyle birlikte çiftliğine gittiğini söyledi.

Kendisini arayıp barışmak ve elini öpmek istediğini belirten yeğenlerinin görüşmek üzere görüştüklerini belirten sanık, şunları söyledi:

“(Alaattinbey’deki bağ evinde buluşalım) dediler. Eşimi konakta bırakıp abimi aradım. ‘Benimle gel güvenemem korkarım’ dedim. Dedim Ferman saygılıydı, uyardı.Bir süre sonra Ferman’a ‘Arabadan soda getir’ deyince gerildim. Ferman geldikleri araca giderek elindeki çantadan tabancayı ateşledi.Şahin ‘öldür’ dedi.Ben de Ferman’a bir el ateş ettim.Ardından silahı elinden almaya çalışan Şahin’e ateş ettim. . Ben de kaçmaya başlayan Şahin’i takip ettim. Araca gelip torpidoyu açtığımda kendisine silah gelsin niyetiyle tekrar ateş ettim.”

Sanığın ağabeyi Mesut G., oğlu Şahin’in 16 yaşından beri madde bağımlısı olduğunu belirterek, “Kardeşim ve ben madde bağımlılığı nedeniyle hastaneye kaldırdık. Sanıktan şikayetçi değilim.” söz konusu.

Mehmet G’nin avukatı da müvekkilinin yeğenleri ile samimi bir ilişkisi olduğunu, hatta Şahin G’nin kolunda ve göğsünde “amca” ve “canım amcam” yazan dövmeler olduğunu anlattı. Şahin G’nin müvekkilinden sürekli olarak para istediğini ve bu taleplerin karşılandığını ancak son olarak müvekkiline ait evin tapusunu isteyen amcasının bunu reddettiğini kaydeden avukat, müvekkilinin amcalarını vurmayı planladıklarını ifade etti. kurbanlar, ancak durum farklıydı.

Sanık avukatının olay yerinde inceleme talebini kabul eden mahkeme, Mehmet G.’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

2022 yılının Haziran ayında Nilüfer ilçesi Alaattinbey Mahallesi’ndeki bağ evinde yeğenleri Şahin G. ve Ferman G. ile bir araya gelen Mehmet G., çıkan tartışmanın ortasında ortalığı karıştırdı ve iki erkek kardeş tabancayla yaralandı. hayatlarını kaybettiler. Polise teslim olan Mehmet G. tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu