Ekonomi

Bitfarms Ben Gagnon’u yeni CEO olarak atadı

Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms, Ben Gagnon’un yeni İcra Kurulu Başkanı olarak atandığını duyurdu. Daha önce şirketin Madencilikten Sorumlu Başkanı olan Gagnon, stratejik bir gözden geçirme ve NASDAQ:RIOT’ta işlem gören en büyük hissedar Riot Platforms (NASDAQ:RIOT) ile devam eden bir anlaşmazlığın ortasında liderlik rolüne adım attı.

Yeni CEO’ya geçiş, beklenmedik zorluklarla karşılaşan eski CEO Geoff Morphy’nin daha önce planlanan ayrılışını takip ediyor. Morphy’nin ilk olarak Mart ayında duyurulan ayrılışı, Bitfarms’a karşı açtığı ve sözleşme ihlali ve haksız fesih iddiasıyla 27 milyon dolar talep ettiği davanın ardından Mayıs ayında hızlandırıldı. Bitfarms iddiaları temelsiz bularak reddetti.

Şirketin eski Madencilik Direktörü ve 2019’da Bitfarms’a katılmadan önce iki bitcoin madenciliği operasyonunun kurucusu olan Gagnon, masaya zengin bir endüstri deneyimi getiriyor. Gagnon’un Bitfarms bünyesindeki tüm departmanlara aşina olmasının, şirket mevcut zorlukları aşarken faydalı olması bekleniyor.

Bitfarms şu anda stratejik alternatifleri gözden geçiriyor. Şirket, Bitfarms’ın düşük bir teklif olduğunu düşünerek reddettiği 950 milyon dolarlık bir satın alma teklifi yapan Riot ile anlaşmazlık yaşıyor. Buna karşılık Bitfarms, düşmanca bir devralmayı önlemek için bir “zehir hapı” stratejisi yürürlüğe koydu.

Riot teklifini geri çekmiş olsa da, Bitfarms yönetim kurulundaki üç koltuk için pazarlık yapmakla ilgilenmeye devam ediyor ve bu da potansiyel bir anlaşma konusunda yeni yapılandırılmış yönetim kurulu ile ilişki kurma isteğini gösteriyor.

Gagnon’un CEO olarak atanması, faaliyetlerini istikrara kavuşturmaya ve bu kurumsal yönetim meseleleri karşısında hissedarlarının çıkarlarını ele almaya çalışan Bitfarms için önemli bir hamledir.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

hilvan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu