Haber

Başkan Aktaş, hemşehri derneklerinin temsilcileriyle buluştu

BURSA (İGFA) – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş güne Mustafakemalpaşa ilçesinde başladı. Lider Aktaş, Pir Müftülüğü Camisi’nde kılınan sabah namazının ardından vatandaşlara çorba dağıttıktan sonra ilçedeki sivil toplum kuruluşu, meslek odası ve hemşehri derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldi.

Başkan Aktaş, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ı makamında ziyaret ederek, Bursa Merkez ve İlçeler Roman Dernekleri Federasyonu yönetimi ve üyeleriyle görüştü. Belediye Düğün Salonu’ndaki organizasyon toplantısına da katılan Önder Aktaş, Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar yaptıkları ve yeni dönem için planladıkları yatırımlarla ilgili bir sunum yaptı.

Bahanelerin arkasına sığınmadık

Türkiye’de son 4 yılda bir ölümlü insanın başına gelebilecek her şeyin yaşandığını belirten Başkan Aktaş, “2020 yılının hemen başında pandemi nedeniyle günlerce sokağa çıkamadık, koltuklarımızda oturduk. Ekonomi ve sosyal hayat durdu, hatta aynı evin bireyleri farklı odalara kapatıldı. Uygulanan yasaklardan biri de ekonomi.” ve üretim büyük ölçüde etkilendi. Ardından ülkenin güneyinde yangınlar, kuzeyinde ise su baskınları yaşandı. Bütün bunlarla Bursa’nın ne alakası var diye sormayın. Hepsine yetişmeye çalıştık, ekiplerimiz o bölgelerdeki yaraları sarmaya çalıştı. Ardından çok acı bir deprem yaşadık. Bütün Türkiye’yi etkiledi. Devlet, millet seferber oldu. 2.300 çalışanımız, 700 araç ve makinemizle o bölgelerde her türlü hizmeti verdik. Sadece deprem bölgesine 350 milyon dolar harcadık. Tebrikler. Milletimizin parasını yine milletimize harcadık. Uzun lafın kısası tüm bu olaylara rağmen Bursa filmine verdiğimiz hizmetler fragmanlardı. Gerçek sinema bundan sonra başlayacak. Mükemmel işler yapacağız. İki motivasyonlu lidere ve güce sahip takımlar var. Bu süreçte meseleye ideolojik açıdan yaklaşmamak lazım. İlçenin çıkarlarını ön planda tutmamız gerekiyor. “Mustafakemalpaşa’da çok daha keyifli çalışmalara imza atacağız” dedi.

adapazarihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu