İş

ASCE GYO Kurucusu Abdulkadir Konukoğlu: Şirketler için kurumsallaşma ve halka açılma önemli

ASCE GYO Kurucu ve Yönetici Ortağı Abdulkadir Konukoğlu, şirketlerin geleceği için kurumsallaşmanın ve halka açılmanın büyük önem taşıdığını belirterek, “Kurumsallaşmayan ve halka açılmayan şirketler fazla yaşamaz. Kurumsallaşalım ve halka açılalım ki ileride bu şirketler dağılmasın, denetimler olsun ve şirketler uzun ömürlü olsun.”

Konukoğlu, özel bir televizyon kanalından canlı yayında ASCE GYO’nun halka arz süreci ve gelecek hedefleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

ASCE GYO’nun 2010 yılında kurulduğunu hatırlatan Konukoğlu, şu bilgileri paylaştı:

“65 yıllık başvurumuz çerçevesinde SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devrettikten sonra iş hayatımdan sonra hobi amaçlı ASCE’yi kurdum. Sabah işe erken gitmeye alışkınız, ben işteyim. yine sabah erkenden.İşlerimizi takip ve kontrol ediyoruz.50 yılı aşkın süredir fabrikalarımızı,baraj ve HES’lerimizi,okul ve camilerimizi SANKO’da yaptık.Sanayiciyiz ama ben hep inşaat sektörünün içindeyim.

Böyle şirketleri halka açarsak uzun süre ayakta kalabilirler. Aksi takdirde çocuklar ve torunlar belli bir noktaya gelince şirketler dağılır ama halka açık şirketler yüzlerce yıl yaşar. Yurtdışı böyle. Firmaları halka açıp tamamen profesyonellerle yönetmek istiyoruz ama yine en baştan başlayalım. Amacımız bunu kamuoyu ile paylaşmak ve kurumsal bir bütün olarak süreci devam ettirmektir. Bu yüzden halka açılmayı seçtik.

Halka arzdan elde edilecek gelirin yüzde 20’sini arsa alımlarında, yüzde 20’sini işletme giderlerinde ve yüzde 60’ını yatırımların finansmanında kullanacağız. Şirketin tüm varlıklarının yüzde 3’ü kadar borcu var. Bu benim hakkımda ve bankalar dahil herhangi bir borcumuz yok. Kurumsallaşmak ve kaliteli projeler yapmak için çalışıyoruz.”

Gaziantep, Ankara ve İstanbul’da çok başarılı projelere imza attıklarını ifade eden Konukoğlu, ilkbaharda İstanbul’da 107 dönümlük alanda konut projesinin temelini atacaklarını hatırlattı.

Konukoğlu, talebin bugün ve yarın (27-28 Temmuz 2023) ASCE GYO’nun halka arzı çerçevesinde toplanacağını sözlerine ekledi. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beşiktaş eşya depolama
Başa dön tuşu