Haber

Antalya’da eşinin balkondan düşmesinin ardından sosyal medyada dolaşıma girdiği iddia edildi.

Alanya’nın Mahmutlar Mahallesi’nde 24 Kasım 2021’de apartmanının 6’ncı katından düşen Gamze Yağıoğlu hayatını kaybetti.

İzmir Tıp Enstitüsü’nün olayla ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında hazırladığı raporda, Gamze Yağlıoğlu’nun sol el tırnaklarından alınan 2 modülde eşi Alper Yağlıoğlu’nun DNA’sı belirlendi.

Yaşadıkları apartmanın bulunduğu sitenin güvenlik kamerası görüntüleri incelendiğinde Gamze Yağıoğlu’nun saat 20.52 sıralarında düştüğü ve eşi Alper Yağıoğlu’nun yaklaşık 1 dakika sonra siteden ayrıldığı kameralara yansıdı.

hakim karşısına çıktı

“Eşini kasten öldürmek” suçundan Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu bulunan Alper Yağlıoğlu, ikinci kez hakim karşısına çıktı.

Duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Manzara Bilgi Sistemi (SEGBİS) ile katılan Alper Yağlıoğlu’nun yanı sıra avukatları ve Gamze Yağlıoğlu’nun annesi Neşe Kıraç katıldı.

Sosyal medya iddiası

Neşe Kıraç, kızını damadının öldürdüğünü öne sürerek şikayetini yineledi.

Ailenin avukatı ise kamera kayıtlarında Gamze’nin düştüğü görüntülerin intihar olaylarındaki düşüşle örtüşmediğini savunarak şu ifadeleri kullandı:

Kurbanın düşme sırasında refleks göstermediği görülüyor. Aynı şekilde balkondan atlarken tutunmak için parmaklıklarda da parmak izine rastlanmadı. Aynı şekilde ceset yerde yatarken Alper Yağlıoğlu sosyal medyada yaklaşık 2 dakika harcıyor. Ayrıca Gamze’nin önceki gün tatil için Alper’in ailesiyle mesajlaştığı ortaya çıktı. Yılbaşı için otel rezervasyonu yapan kişi neden intihar etsin? Sanığın tutukluluğunun devamını istiyoruz.

Suçlamayı reddetti.

Suçlamaları kabul etmeyen sanık Alper Yağlıoğlu, savunmasında eşini öldürmediğini belirtti. “Katil değilim, karımı sevdim”serbest bırakılmasını istedi.

Alper Yağlıoğlu’nun avukatı da müvekkilinin suçsuz olduğunu ve 15 aydır tutuklu bulunan müvekkilinin delil yetersizliğinden serbest bırakılmasını talep etti.

Tarafları dinleyen mahkeme heyeti, olay yerinde yeni keşif yapılmasına ve sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu