Haber

Amca ve yeğen depremzedelere yardım için ikinci kez yola çıktı

Depremzedeler için toplanan yardımlar tırlarla afet bölgelerine gönderilirken, tırlardan biri amca ve yeğen tarafından birlikte götürülüyor. İlk olarak Malatya’ya giden amca Eyüp Durmuş ile yeğeni Emre Durmuş bu kez yardımı Maraş’a ulaştıracak.

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyaları sürüyor. Galatasaray, başlattığı yardım kampanyasıyla Nef Stadı’nda toplanan malzemeleri tırlarla afet bölgelerine göndermeye devam ediyor. O tırlardan biri amca-yeğeni Eyüp Durmuş ve Emre Durmuş tarafından kullanılıyor. Bir zamanlar deprem bölgesine gidip dönen Eyüp Durmuş ve Emre Durmuş, bugün ikinci kez o bölgeye taşındı.

Eyüp Durmuş Dayı ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını belirterek, “Yükleri boşalttık, depremzedelerimize bir an önce yetişelim diye elimiz boş geldik. Malatya’ya gittik. Bugün Maraş’a gideceğiz. . İnsanlar çok zor durumda. Hava çok soğuk, battaniye ve çadıra ihtiyaçları var. İnşallah oradaki kardeşlerimiz bir an önce kurtulur” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu